Francijas galvaspilsētā vasaras sākums bija lēnāks, jo tūristi izvairījās no pilsētas, baidoties no tās pārpildītības un augstākiem viesmīlības tarifiem, kamēr tajā norisinājās Olimpiskās spēles.
Viesnīcu rezervācijas Parīzē pēdējā brīdī ir atguvušās pēc tam, kad jūnijā un jūlijā bija vērojams kritums, jo Francijas galvaspilsēta gatavojās olimpiskajām spēlēm, kas noslēdzās 11. augustā.
Viesnīcu aizņemtība spēļu laikā Parīzē sasniedza 84 %, kas ir par aptuveni 10 % vairāk nekā tajā pašā laikā pagājušajā gadā, un neseno aizņemtības un rezervāciju pieaugumu veicināja viesnīcu īpašnieki, piedāvājot tūristiem atlaides un stimulus.
Lai gan dažiem apmeklētājiem izdevās atcelt iepriekš veiktās rezervācijas un atkārtoti rezervēt numurus par pazeminātām cenām, numuri joprojām tika rezervēti vidēji par divkāršu cenu nekā parasti.
Daži viesnīcu īpašnieki jau labu laiku pirms olimpiskajām spēlēm pārdeva numurus, kas nav atmaksājami, lai nodrošinātu, ka to ieņēmumi pārāk neciestu. Vairākas viesnīcas gaida arī nedaudz lielāku pieprasījumu paralimpisko spēļu laikā, kas sāksies 28. augustā.
Neraugoties uz pēdējā brīža uzlabojumiem, ar tiem nepietika, lai pilnībā kompensētu vasarā vērojamo kritumu. Tūristi, kas neapmeklēja ne olimpiskās spēles, ne Teilores Sviftas koncertus, nolēma atteikties no pilsētas, jo cenas gan viesnīcās, gan restorānos varēja strauji pieaugt.
Parīze jau gada sākumā paaugstināja nodokļus viesnīcām un citām izmitināšanas vietām.
Air France-KLM Group jūlija sākumā paziņoja: “Starptautiskajos tirgos vērojama ievērojama izvairīšanās no Parīzes. Arī ceļošana starp pilsētu un citiem galamērķiem ir zemāka par parasto jūnija-augusta vidējo rādītāju, jo Francijas iedzīvotāji, šķiet, atliek atvaļinājumu līdz olimpiskajām spēlēm vai apsver alternatīvus ceļojumu plānus.
Rezultātā Air France-KLM pašlaik lēš negatīvu ietekmi uz tās gaidāmajiem vienības ieņēmumiem, kas laika posmā no jūnija līdz 2024. gada augustam būs robežās no 160 līdz 180 miljoniem eiro. Šobrīd šim notikumam nav ietekmes uz mūsu vadāmo kapacitāti.”
Lai gan Parīzes viesnīcām, iespējams, olimpisko spēļu sezona ir bijusi peļņu nesoša, vairākas citas tūrisma un kultūras iestādes, piemēram, restorāni, muzeji un veikali, olimpisko spēļu dēļ joprojām cīnījās ar vājākiem pārdošanas apjomiem.
Galveno muzeju, piemēram, Luvras, apmeklētāju skaits olimpisko spēļu laikā samazinājās par 22 %. Lai gan veikalos un restorānos, kas atradās sporta spēļu norises vietu tuvumā, pārdošanas apjomi pieauga, attālākos veikalos un restorānos pircēju skaits samazinājās. Daudzi Parīzes iedzīvotāji augustā izvēlas pamest pilsētu.
Arī restorāniem un citām vietām, kas atrodas centrālajā Île de la Cité, ieņēmumi samazinājās, jo teritorija ap Sēnas upi bija slēgta, kamēr norisinājās gatavošanās olimpiskajām spēlēm.